Tudományos projektek

2016. nov. 1. – 2020. okt. 31.

A projekt olyan csúcstechnológia területet céloz meg, ahol – szinte páratlan módon – integrálódik a magas szintű alapkutatás szükségessége az égető gyakorlati igények kielégítésével. A kiber-fizikai rendszerek olyan számítási struktúrák, melyek intenzív kapcsolatban állnak a környező fizikai világgal, a fizikai folyamatokkal, egyúttal kiszolgálják és hasznosítják az interneten elérhető adatelérési és adatfeldolgozási szolgáltatásokat.

2022. dec. 1. – 2025. nov. 30.

A Nap egy rejtélyes csillag, amely naprendszerünk legerősebb robbanásveszélyes eseményeit idézi elő, beleértve a napkitöréseket. Annak ellenére, hogy nagyon messze van a Földtől, a Nap felszínén zajló tevékenység egyfajta időjárást hoz létre, az úgynevezett űridőjárást, amely hatással van bolygónkra. A napkitörések tanulmányozása a Nap alapvető folyamatainak mélyebb megértéséhez vezethet, és lehetővé teszi számunkra az űridőjárás jobb előrejelzését.

2022. szep. 1. – 2025. dec. 31.

A SLICES-RI program célja informatikai kísérletekhez kutatási infrastruktúra biztosítása, valamint kapcsolódó szolgáltatások fejlesztése és nyújtása többek között 5G, 6G, NFV, a Dolgok internete és a felhőalapú számítástechnika témákban.

2022. jún. 1. – 2026. feb. 28.

RRF

2022. ápr. 1. – 2025. dec. 31.

A Nemzeti Laboratórium tevékenysége alapvetően közúti járművek, légi járművek és drónok, valamint robotok és kiber-fizikai gyártórendszerek különböző szintű autonóm funkcionalitásának és irányításának alap- és alkalmazott kutatásával foglalkozik. Fő alapkutatási tématerületek a modellezés, a modellredukció és modell identifikáció, az adaptív, robusztus, valamint az elosztott és hálózatba kapcsolt rendszerek irányítása.

2022. már. 1. – 2024. feb. 28.

A kutatási projekt célja

Automatizált járművek irányítása során elengedhetetlen, hogy az irányítórendszer információkkal rendelkezzen a jármű és a környez

2022. már. 1. – 2025. jún. 30.

A Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek és mesterséges intelligencia alkalmazásával kapcsolatos kutatási tevékenységet folytató szervezetek konzorciuma. A MILAB feladatai:

2022. jan. 1. – 2024. dec. 31.

Bevezetés

A napjainkban egyre inkább kutatási fókuszba kerülő autonóm járművek fejlesztésének egyik sarokköve, hogy a jármű irányítórendszere képes legyen a környezet statikus és dinamikus objektumait is figyelembe véve megtervezni jármű pályáját. A környezetérzékelés alapját különböző elven működő szenzorok adják, mint például az ultrahang, radar, lidar, vagy a gépi látáson alapuló kamerás rendszerek.

2021. ápr. 1. – 2025. már. 31.

Új hardverrel és mesterséges intelligenciával a bőrrák ellen

Az iToBoS az Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs programja által finanszírozott kutatási projekt, amelynek célja egy olyan, új diagnosztikai eszköz létrehozása a melanóma korai felismerésére, amely a betegről rendelkezésre álló összes információt hasznosítja. Ennek az úgynevezett holisztikus értékelőeszköznek minden egyes beteg sajátos jellemzőit meg kell értenie, ezzel megnyílik az út a melanóma személyre szabott, korai felismerése előtt.