HunTéka

 
HunTéka könyvtári rendszer
2001. jan. 1. – 2015. dec. 31.
 

A szegedi székhelyű Monguz Kft.-vel közösen tervezett és fejlesztett termékdíjas HunTéka integrált könyvtári rendszer elsősorban közepes és nagy könyvtárak komplex igényeit hivatott kielégíteni.

A kliens-szerver architektúrájú HunTéka rendszer - a többi könyvtári rendszerhez hasonlóan - moduláris felépítésű. Moduljai: a katalogizáló, a kölcsönző, az olvasói katalógus (Web OPAC), a szerzeményezési (gyarapítási), a folyóirat-kezelő (periodika) és az elektronikus könyvtári modul (JaDoX)

A HunTéka korszerű és elegáns, a huszonegyedik századi igényeket messzemenően kielégítő könyvtári rendszer. Használatával a könyvtár képessé válik arra, hogy illeszkedjék a tudás alapú társadalom modelljébe és megfeleljen az őt érő legújabb kihívásoknak is. Ez a megfelelés pedig elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy a könyvtár az információ korának meghatározó szereplőjévé válva betölthesse újrafogalmazott misszióját: a hagyományos értelemben vett könyv-tárból a legtágabb értelemben vett információ-tárrá váljon.

2011. január 1-től az MTA SZTAKI-nak a HunTékával kapcsolatos üzleti tevékenységét átvette konzorciális partnere, a Monguz Kft.

Ez a változás azonban nem érinti az MTA SZTAKI-nak a HunTéká-hoz, mint szellemi alkotáshoz fűződő jogait, a HunTéka továbbra is az MTA SZTAKI és a Monguz Kft. közös terméke. Az MTA SZTAKI és a Monguz Kft. továbbra is együttműködnek közgyűjteményi rendszerek fejlesztésében, népszerűsítésében és a kapcsolódó K+F tevékenységekben.