EGEE

 
EGEE: Enabling Grids for E-sciencE
2004. jan. 1. – 2008. dec. 31.
Külső azonosító
INFSO-RI-508833
Költségvetés
31 900 000 Euro (Period I)
 

Az EGEE (Enabling Grid for E-sciencE = alkalmassá tenni a Grid technológiát az E-tudomány számára) az Európai Unió 6. keretprogramja keretében támogatott legnagyobb Grid projekt. A négy éves időtartam első felében több mint 30 millió euróval támogatott program célja a Grid-technológia legújabb eredményeinek felhasználásával létrehozni egy olyan Grid szolgáltatást, amely napi 24 órában rendelkezésre áll; először az európai kutatás meghatározott területei számára, majd szélesebb körben, általában a kutatás-fejlesztés, később az ipari-szolgáltatási alkalmazások számára is.

Az EGEE első időszakban két kiválasztott mintaprojektet kívánja szolgálni:

  1. nagyenergiájú fizikai kutatások, ezen belül is a CERN-ben jelenleg megvalósítás alatt álló nagy gyorsító: Large Hadron Collider által szolgáltatott adatok feldolgozását
  2. a biomedikai problémák megoldása kapcsán a biofizikát és az egészségügyet.

Az EGEE-ben 27 ország 70 kutatóintézete vesz részt ezen intézmények 12 federációra oszlanak. A közép-európai federációban a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetét (SZTAKI) a Párhuzamos és Elosztott Rendszerek Laboratórium (LPDS) képviseli.

Részletek a projekt 2. fázisával kapcsolatban

Résztvevők

70 szerződött és 74 társult partner: teljes lista

Részleg