Fejlesztési projektek

szep. 12. – dec. 15.

Az ARP projekt a magyar kutatók számára nyújt olyan átfogó adatrepozitóriumi rendszert, amely alkalmas a kutatási adatok biztonságos, digitális tárolására, azok használatára és újra felhasználásra, valamint további hasznosítására a Magyarországon folytatott összes kutatási szférában.

2020. szep. 23. – 2024. szep. 22.

A kutatói vagy ipari kapcsolatok és információk megosztásának és összekapcsolásának legfontosabb eszközeivé váltak a tudásgráfok, melyek rugalmas módon, elosztott rendszerként működve teszik lehetővé az adatok elérését, felhasználását és közzétételét. 

2020. ápr.

A projekt célja magyar kutatási adat repozitórium létrehozása a COVID-19 járvánnyal kapcsolatos kutatások támogatása céljából. A kutatási adat repozitórium hazai és nemzetközi szinten adattárolási és repozitórium szolgáltatásokat, valamint egyértelműen (peer-to-peer módon) szabályozott és megbízható adatmegosztást biztosít.

A rendszer épít a SZTAKI és a Wigner kutatóintézetek által működtetett MTA Cloud szolgáltatásaira mind a biztonságos adattárolás, mind pedig a jól definiált hozzáférhetőségi jogosultságok tekintetében.

2014. júl. 1. – 2018. nov. 5.

A hazai tudományos kutatás eredményeinek hiteles nyilvántartására és bemutatására létrehozott Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) új szoftver rendszerének fejlesztésére az MTA SZTAKI Elosztott Rendszerek Osztály kapott megbízást. Az MTMT a magyar akadémiai és felsőoktatási szféra országos regisztere, és mint ilyen több mint 30 ezer felhasználót szolgál ki, valamint statisztikai adatokkal lát el a tudománnyal foglalkozó különféle állami és egyéb intézményeket.

2012. szep. 1. – 2014. aug. 31.

„A vakság a dolgoktól választ el, a siketség az emberektől” (Hellen Keller)

A Tolmácskesztyű rendszer jelnyelvi szinkrontolmácsként működik, amelynek segítségével a beszéd- és halláskárosult emberek az általuk ismert és mindennap használt jelnyelven kommunikálhatnak ép embertársaikkal, akik a jelelt szöveget automatikusan felolvasva hallják. Ez a megoldás a jövőben jelentősen megkönnyíti a siketek kommunikációját.

2010. máj. 1. – 2011. máj. 31.

A KOPI-Trans kutatási projekt célja olyan algoritmusok elkészítése, amelyek lehetővé teszik, egy magyar szöveg angol fordításainak megtalálását, interneten vagy digitális könyvtárakban, gyűjteményekben.

2010. jan. 1. – 2011. dec. 31.

Az együttműködés keretében a DSD feladata a Nuance technológiáira építő webszolgáltatások tervezése és implementálása cloud infrastruktúrban. A projektben magas rendelkezésre állású, elasztikusan bővíthető komponensek készülnek, melyeknek egyéni és üzleti felhasználókat is ki kell tudni szolgálniuk.

ILI

2009. jan. 1. – 2010. aug. 31.

Az ILI (Intelligens látogató irányítás: kontextuális szemantika vezérelt interaktív környezet fejlesztése) projekt célja egy olyan integrált látogató irányítást végző keretrendszer elkészítése, amely többféle környezetben (pl. múzeum, kórház, áruház, parkoló, stb.) képes a látogatókat segíteni, integrálva a szenzorok, helymeghatározó eszközök, modern megjelenítő- és interaktív eszközök lehetőségeit.

2007. jan. 1. – 2009. dec. 31.

__RICOH - SZTAKI sajtóközlemény

aug. 1. – nov. 30.

A T-Soa project pontos részleteit még nem hozzuk nyivánosságra.